Martsipanimaasikast liutoruni – Viimsi Kooli 3. klassi kevadine klassireis

Posted by

·

Koostöö Viimsi Kooli õpetaja Margitiga sujus suurepäraselt juba esimesest kontaktist alates. Klass oli meie kodulehelt leidnud endale sobiva paketi SPA & SEIKLUS ning pärast kuupäeva ja mõne väiksema detaili täpsustamist oligi 22. mail aeg teele asuda. Elevust jagus juba hommikul ning ees ootas päev täis uusi teadmisi, meisterdamist ja veemõnusid.

Esimeseks sihtkohaks oli Viljandi, kus tavapärase linnatuuri asemel ootas meid sel päeval eriline kogemus – Maasikatuur. Viljandi Vabaduse platsil tervitas meid reisisaatja Salli Järve, kelle juhendamisel asusime linna avastama ning osalesime neljas erinevas töötoas.

Esimesena külastasime Viljandi Pärimusmuusika Aita, kus kohtusime pärimusmuusikuga. Saime tutvuda erinevate rahvapillidega, kuulata põnevaid lugusid pärimusmuusikast ning luua üheskoos ka vahva laulumängu. See pani kogu grupi kiiresti kaasa elama ning lõi päevale toreda alguse.

Järgmisena ootas meid Kondase Keskus, kus tutvusime kunstnik Paul Kondase loominguga. Saime näha tema tuntumaid maale ning kuulda lähemalt nende sünnilugudest. Külastuse lõpetasime loomingulise tegevusega – igaüks meisterdas endale oma pildiga rinnamärgi, mis jäi vahvaks mälestuseks päevast.

Viljandi Muuseum osutus paljude laste jaoks päeva lemmikuks. Seal saime oma teadmised proovile panna vanade esemete äratundmises. Nii mõnigi ese tekitas elevust ja üllatust ning arutelusid jagus pikaks ajaks. Oli põnev avastada, milliseid asju kasutati igapäevaelus enne tänapäevaseid mugavusi.

Maasikatuuri viimaseks peatuseks oli Bonifatiuse Gild, kus iga osaleja sai meisterdada endale martsipanist maasika. See oli tõeliselt maitsev punkt kogu ringkäigule ning oma loomingut oli pärast eriti hea ära süüa. Kõik jäid nii giidi kui töötubadega väga rahule ning Viljandi pakkus sel päeval palju avastamisrõõmu.

Pärast tegusat hommikupoolikut suundusime lõunale Raudnael Arenale, kus meid ootas pikk laud ja sõbralik teenindus. Toidud jõudsid kiiresti lauda ning kõhud said korralikult täis. Väike puhkehetk kulus marjaks ära, sest päeva teine pool oli planeeritud taas aktiivne.

Seejärel võtsime suuna Suure-Jaani poole, kus ootas ees mitu tundi veemõnusid. Basseinid, saunad, mullivannid ja liutoru pakkusid tegevust igale maitsele. Mõni nautis rahulikumat olemist vees, teine kihutas liutorust alla ikka ja jälle. Naeru ja elevust jagus kogu pärastlõunaks ning aeg möödus märkamatult kiiresti.

Kui veeseiklused läbi said, algas tagasisõit Viimsi poole. Teel tegime veel väikese energiapeatuse Tikupoisis, kus sai jalgu sirutada ning soetada endale snäkke, jooke ja muud meelepärast. Seejärel jätkus sõit juba kodu poole ning õhtuks olimegi tagasi Viimsi Kooli juures – väsinud, kuid rõõmsad ja täis uusi mälestusi.

Täname õpetaja Margitit ja Viimsi Kooli 3. klassi suurepärase koostöö eest! Sellised päevad näitavad hästi, kuidas õppimine, avastamine ja lõbusad ühised tegevused võivad kokku moodustada ühe meeldejääva klassireisi.

Autori Monika Ojala avatar

About the author

Soovid puhkuseuudiseid?